Acil Yardım Uygulamaları

Acil yardım uygulamaları, kişinin yaşadığı sağlık sorunlarına acil bir şekilde müdahale edilmesi olarak tanımlanabilir. Kişinin hayatını tehdit eden sorunlara hızlı müdahale etmek, var olan sorunun büyümesini engeller. Bu nedenle acil müdahale her zaman oldukça önemlidir. Çoğunlukla ambulans hizmeti ile sağlanan acil yardım uygulaması, hastanın sağlık kuruluşuna götürülmesini kapsar.

Ciddi yaralanma, kalp krizi, şiddetli ağrı başta olmak üzere pek çok sağlık sorunu; anında müdahaleyi zorunlu kılar. Bu tür anlarda doğru ve zamanında müdahale, hastanın yaşamına devam edebilmesi açısından bir hayli önemlidir. Konfor Sağlık Kabini tarafından sunulan hizmetler arasında yer alan acil yardım uygulamaları, alanında uzman ve tecrübe ile bilgi sahibi sağlık personelleri tarafından gerçekleştirilir. Tıbbi prosedürlere uygun olarak yapılan çalışmalar, acil durumlarda hastaya kısa sürede müdahaleyi olanaklı hale getirir.

Acil Yardım Uygulaması Nedir?

Acil yardım uygulamaları, acil durumlarda gerekli müdahalelerin zamanında gerçekleştirilmesidir. Özellikle ciddi sağlık sorunlarına müdahale noktasında ön plana çıkan bu tür uygulamalar, tıbbi prosedürlere göre gerçekleştirilir. Uzman sağlık personellerinin devreye girdiği hizmet, farklı işlem basamaklarından meydana gelir.

Genellikle ambulans aracılığı ile verilen acil yardım hizmeti, hastanın o an yaşadığı sağlık sorunundan kurtulmasını hedefler. Var olan sorun hızlı bir şekilde tespit edilir. Bununla birlikte soruna yönelik çözüm yöntemleri geliştirilir. Belirlenen yöntemler kullanılarak hastaya acil bir şekilde müdahale edilir.

Acil yardım hizmetinin hasta açısından birçok faydası bulunur. Bunlar genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Ciddi sağlık sorunlarının önlenmesi desteklenir. Sağlık sorununun ilerlemesini önleme konusunda son derece önemli olan acil yardım hizmeti, aynı zamanda kişinin sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilmesi noktasında da değerlidir.
 • Kişinin hayatını tehdit etmekte olan sorunların önlenebilmesini sağlar. Acil müdahale gerektiren durumlarda bu tür hizmetler verilir.
 • Var olan sorunlara kısa sürede müdahaleyi mümkün kılar. Hastanın sağlık kuruluşuna gidene kadar hayatta kalmasına destek olunur.

Bu hususların her biri, acil yardım hizmeti almanın avantajları arasında yer almaktadır. Alanında uzman sağlık personellerinin vermiş olduğu hizmet, hastanın kendisini çok daha iyi hissetmesini de mümkün kılar.

Acil Yardım Uygulamaları Nelerdir?

Oldukça önemli hizmetler arasında yer alan acil yardım uygulamaları temel olarak iki başlık altında değerlendirilir. Bu başlıklardan ilki hayat kurtarmadır. Herhangi bir kaza durumunda ya da kişinin yaşamını tehlikeye düşüren hallerde ilaçsız bir şekilde gerçekleştirilen uygulamalar hayat kurtarma olarak tanımlanır.

Özellikle kalp krizi başta olmak üzere acil müdahaleyi zorunlu kılan durumlarda zaman kaybetmeden hastaya müdahale edilmesi çok önemlidir. Zaman kaybı, sağlık sorununun büyümesine ve hastanın hayatının ciddi anlamda tehlikeye girmesine neden olabilir. Sağlık kurumunda tıbbi müdahale gerçekleştirilene kadar gerçekleştirilen uygulamalarda genellikle ambulans aracılığıyla müdahale yapılır.

Ambulans içerisinde yer alan tıbbi araç gereçler, hastanın hayatta kalmasına destek olur. Acil yardım uygulaması kapsamında yer alan bir diğer işlem, ciddi sağlık sorunlarının önlenmesidir. Ciddi yaralanmalar, şiddetli ağrılar, acil müdahale kapsamında değerlendirilir.

Ciddi yaralanmalar, acil müdahaleyi zorunlu kılar. İnsan ya da hayvan ısırıkları, kenarları birleşmeyen ya da 2-3 cm’lik yaralanmalar, delici aletler aracılığıyla oluşan yaralar, kanamasının durdurulması güç yaralar, yabancı cisim saplanmış yaralar; ciddi yaralanmalara dahil olmaktadır. Ciddi yaralanmalarda acil müdahale gereklidir.

Ciddi yaralanmalara müdahale edilirken dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar bulunmakta olup bu hususlar şu şekildedir:

 • Yarada kanama varsa durdurulmalıdır.
 • Yara içinde herhangi bir müdahale yapılmamalıdır.
 • Yara temiz bir bezle örtülmelidir.
 • Yara üzerine bandaj uygulanmalıdır.

Bu aşamaların her biri acil müdahale kapsamında yer almakta olup daha sonrasında tıbbi müdahale gerçekleştirilmelidir. Bunun yanı sıra ciddi ağrı gibi durumlarda da acil müdahalenin oldukça önemli olduğu bilinmektedir.

Uzman sağlık personelleri tarafından yapılması gereken acil müdahalelerin her biri, acil yardım uygulamalarının kapsamında değerlendirilir. Tıbbi araç ve gereç desteği ile sağlanan yardım, hastanın o an kendisini çok daha sağlıklı ve iyi hissetmesini hedefler. Bu nedenle yapılan müdahalenin nitelikleri oldukça önemlidir.

Acil Yardım Uygulaması Avantajları

Tıbbi araç ve gereç kullanılarak olay yerinde yapılan müdahaleleri ifade eden acil yardım uygulamaları, birçok avantajı bünyesinde barındırır. Bu avantajla ise şu şekildedir:

 • Hastaya anında müdahaleyi mümkün kılarak zaman kaybedilmesini önler.
 • Hastanın var olan sağlık sorunları pratik bir şekilde tespit edilir ve sağlık sorununa yönelik çözüm önerileri hızlıca geliştirilir.
 • Tıbbi araç ve gereçler kullanılarak uzman sağlık personelleri tarafından acil müdahale gerçekleştirilir.
 • Zaman kaybının önüne geçilir.

Her bir husus, acil yardım uygulamalarının avantajları arasında yer almaktadır. Özellikle zaman kaybının önlenmesi, acil müdahalelerin en dikkat çeken özelliğidir. Daha çok hayati tehlikenin bulunduğu anlarda zaman kaybı, hastanın yaşamını olumsuz bir şekilde etkiler. Bu nedenle uzman sağlık personellerinin gerçekleştireceği müdahalelerinin her biri hasta sağlığı açısından oldukça değerlidir.

Acil Yardım Uygulaması Fiyatları

Acil yardım uygulamaları, Konfor Sağlık Kabini tarafından sunulan evde bakım hizmetlerinden bir tanesidir. Hastaya çeşitli durumlarda anında müdahale yapılmasına olanak tanıyan bu tür hizmetler tıbbi araç ve gereçler kullanılarak gerçekleştirilir. Alanında bilgi sahibi, yeterli ve deneyimli sağlık personelleri tarafından verilen hizmet, birçok işlem basamağına sahiptir.

Hastaya doğru ve sistematik bir şekilde müdahale yapılabilmesi için tıbbi prosedürlere göre hareket edilmesi gerekir. Konfor Sağlık Kabini sağlık personelleri, tıbbi prosedürlere uygun şekilde çalışmalarda bulunur. Bunun yanı sıra gerekli durumlarda hızlı ve pratik bir şekilde çözüm üretebilmektedir.

Daha önceden belirlenmiş olan fiyat politikalarına uygun olarak hizmet fiyatlandırması yapmakta olan Konfor Sağlık Kabini, çalışmalarını profesyonel ve kurumsal bir şekilde sürdürmektedir. Uygulamalar titiz bir şekilde gerçekleştirilerek hasta sağlığı öncelenir.