Evde Serum Hizmeti

Evde serum hizmeti, evde bakım hizmeti kapsamında değerlendirilen ve ameliyat sonrası ağrı tedavisi ve enfeksiyon durumunda uygulanmakta olan antibiyotik tedavilerinde tercih edilen bir hizmet türüdür. Özellikle mama ve sıvı tedavisine gereksinim duyan kişilere verilen serum, hafif şurup kıvamında bir sıvıdır. Sarı ve berrak bir sıvı olan serum, kanın bekletildiği ve pıhtılaştırıldığı anda ortaya çıkar. Vücut dışına alınan kan, cam bir kaba konur. Bir süre bekletilir. Bu durumda, kanın pıhtılaşması sağlanır.

evde serum takma

Daha çok sıvı kaybının görüldüğü durumlarda takılan serum, evde bakım hizmetine dahil olan çok önemli bir uygulamadır. Hastaneye gidemeyen, bu nedenle evde bakıma gereksinim duyan hastalara, evde serum takma hizmeti verilir. Özel Konfor Sağlık Kabini hizmetleri arasında yer alan serum, alanında uzman hemşireler tarafından gerçekleştirilir. Uygulama esnasında enfeksiyon riski önlenerek işlem, başarılı bir şekilde tamamlanır.

Serum Nedir, Ne İşe Yarar?

Tanısı konulan bir hastalığın tedavisinde, belirli bir aşamada ihtiyaç duyulan serum, çok özel bir sıvının damar yoluyla vücuda verilmesini kapsar. Sağlık kuruluşlarında yapılan uygulama, evde bakım hizmeti kapsamında hekim tarafından verilen reçete ile gerçekleştirilir. Evde serum takma uygulamasında, her işlemin doğru bir şekilde yapılması gerektiğinden, uzman hemşirelerden yardım alınması son derece önemlidir. Ayrıca işlem sırasında enfeksiyon riski önlenmeli ve işlem, steril bir ortamda tamamlanmalıdır.

Evde Serum Hizmeti Nasıl Yapılır?

Serum, bir torba veya şişe içerisinde hazır bulunur. Bu sayede özellikle acil müdahale gerektiren durumlarda, hızlı reaksiyon sağlanır. Hekim tarafından verilen reçetede yazan dozda uygulaması gereken serum, tek bir ilaç üzerinden ya da farklı ilaçların karışımı ile vücuda verilebilir. Bu noktada, hekimin vermiş olduğu karara uygun hareket edilip edilmediği oldukça önemlidir.

Çeşitli hastalık durumlarında gerçekleştirilen evde serum takma uygulamasının basamakları genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • İlk olarak hastanın koluna turnike, tıbbi prosedürlere uygun olacak şekilde bağlanır.
 • İğnenin gireceği bölge antiseptikli pamuk kullanılarak silinir.
 • Damara, uygun adımlar dahilinde girilir.
 • Kanın gelmesi durumunda iğne geri çekilir ve çıkarılır.
 • Plastik kısım damar içine itilir ve burada bırakılır.
 • Bant kullanılarak iğne sabitlenir.
 • Sıvı setinin ucu, kataterin bağlantı ucuna yerleştirilir.
 • Set üzerinde bulunan kıskaç aracılığıyla sıvının akışı istenilen miktarda ayarlanır.

evde serum takma

Serum Hangi Durumlarda Takılır?

Serum, bazı hastalıklarda kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu kapsamda, serum takma hizmetinin uygulanması gereken durumlar şu şekildedir:

 • Kemoterapi tedavileri
 • Ağız yoluyla beslenmesi mümkün olmayan hastaların parenteral ve enteral beslenme tedavileri
 • Ameliyat sonrası ağrı yönetimi
 • Metabolik dengenin tekrar sağlanması gereken haller
 • Hastalıklara bağlı elektrolit bozukluk durumları
 • Kardiyak terapi durumları

Bu ve bunun gibi durumlarda tercih edilen serum, vücudun direnç ve kuvvet kazanmasına olumlu katkı sağlar.

Evde Serum Takma Hizmeti Kapsamı Nedir?

Serum hizmeti noktasında herhangi bir sağlık kurumuna gidemeyen, bu nedenle evde bakım hizmeti alması gereken hastalar için önemli bir hizmet olan serum takma, geniş bir kapsama sahiptir. Uygulama öncesi hastanın hazırlanması, serum uygulamasının gerçekleştirilmesi aşamalarını kapsayan hizmet; uzman ve tecrübeli hemşireler tarafından verilir.

İşlem için hastanın bulunduğu alanı ziyaret eden sağlık personeli hem hastayı hem de hasta yakınını işlem ile ilgili bilgilendirir. Bunun yanı sıra hastanın ateş, tansiyon ve nabız gibi vital bulgularını ölçer. Ayrıca ortamın sterilizasyonunu sağlayarak işlemin sorunsuz bir şekilde tamamlanması adına gerekli adımları atar. Serum takma işlemi için gerekli ortam oluşturulduktan sonra tıbbi prosedürlere göre işlemi gerçekleştirir.

Evde Serum Takma Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Son derece önemli tedavi uygulamaları arasında yer alan evde serum takma işleminin, belirli şartları yerine getirecek şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu kapsamda, uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken birçok husus mevcuttur. Bu hususlar şu şekildedir:

 • İlaç ve sıvının son kullanım tarihleri kontrol edilerek yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmelidir.
 • Kullanılacak sıvı ve ilaca karşı hastanın herhangi bir alerjisinin bulunup bulunmadığı tespit edilmelidir.
 • Damar yolu güvenli bir şekilde açılmalı ve sabit kalması sağlanmalıdır.
 • Serum uygulanmasının tamamlanmasına kadar evde kalınmalı, acil durumda gerekli müdahaleler gerçekleştirilmelidir.

Doğru, sistematik ve profesyonel bir şekilde işlemlerin tamamlanması; uygulama sonrasında meydana gelebilecek olumsuzlukların önlenmesini sağlar.

Evde Serum Takmak Neden Avantajlı

Hastanın kendisini çok daha rahat ve huzurlu hissedebileceği ev ortamında gerçekleştirilen işlem, birçok açıdan hasta ve hasta yakınına avantaj sağlar. Uygulamanın tercih edilmesini olanaklı kılan bu avantajlar şu şekildedir:

 • Hastaneye gitmeye gerek duyulmadığı için zamandan tasarruf sağlar.
 • Hem hasta hem de hasta yakınları için yaşam kalitesini son derece arttırır.
 • Hastane ortamında enfeksiyon riski olmakla birlikte evde yapılan işlem, bu riskin en aza indirilmesini sağlar.
 • Uygulama maliyetini minimuma indirir.

Evde Serum Takma Fiyatı

Evde serum fiyatları, içeriğindeki ilaçlar, ağrı kesiciler ve vitaminlerle hastanın şikayetleri doğrultusunda şekillenir. Ancak belirtmekte fayda var ki, İstanbul genelindeki sağlık kuruluşlarıyla kıyaslandığında, Sağlık Kabini serum fiyatları ekonomik açıdan daha avantajlıdır. Diğer özel hastaneler, tıp merkezleri ve kliniklere göre oldukça cazip ve ekonomik fiyatlar sunmaktadır. Sağlık Kabini serum fiyatları belirlenirken çeşitli faktörler göz önünde bulundurulmaktadır.

Sağlık Kabini Evde Serum Fiyatları

Sağlık Kabini evde serum fiyatları her sağlık kabininde farklı politikalarla belirlenir. Serum hizmetinin kalitesi önemli bir faktördür. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve ruhsatlandırılmış sağlık kabinleri, evde sağlık hizmetlerinde uzman kadrosuyla güvenilir bir seçenek sunar. Sağlık Kabini, evde serum takma işlemi sırasında değil, aynı zamanda işlemler sonrasında da rutin takiplerle hastalarını yalnız bırakmaz.

Evde Serum Kim Takar?

Evde serum takma işlemi, uzman sağlık memuru veya hemşire tarafından yapılmalıdır. Bu, doğru sonuçlar almak için önemlidir. Sağlık Kabini, evde serum takma işlemleri için uzman sağlık çalışanlarıyla destek sağlar. Her türlü sağlık ihtiyacınızla ilgili bilgi alabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Atom Serum İçeriği ve Fiyatları

Atom serum içinde alerjik ilaçlar, B ve C vitamini, antibiyotikler ve ağrı kesiciler bulunur. Sağlık Kabini atom serum fiyatları, diğer serumlarla benzerdir ve hastanın ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Atom serumun içeriği, bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara karşı koruma sağlar.

Sağlık Kabini Fiyat Listesi 2023

Sağlık Kabini serum fiyatları 2023 yılında ekonomik koşullara bağlı olarak büyük bir artış göstermemiştir. Sağlık Kabini ücretleri, iğne, enjeksiyon ve damar yolu açma işlemleri için esnek bir fiyat politikası benimsemektedir. Sağlık Kabini fiyat listesi ve fiyat tarifesi hakkında detaylı bilgi almak için doğrudan sağlık kabinimizi arayabilir veya WhatsApp destek hattını kullanabilirsiniz.

Özel Konfor Sağlık Kabini ile Profesyonel Hizmetten Yararlanın

Evde sağlık hizmetleri arasında yer alan ve Özel Konfor Sağlık Kabini tarafından sunulan evde serum takma hizmeti, birçok hastalığın tedavisinde çeşitli aşamaları oluşturur. Bu nedenle hizmetin en iyi şekilde verilmesi, tedavinin seyri açısından son derece önemlidir. Ev ortamında ve alanında uzman sağlık personelleri tarafından gerçekleştirilen işlem, hastanın kendisini çok daha sağlıklı hissetmesine katkıda bulunur.

Evde bakım uygulamalarında profesyonel hizmetleri bir araya getiren Özel Konfor Sağlık Kabini evde serum takma hizmetinin yanı sıra 24 Saat Hemşirelik Hizmeti, Dikiş Alma, İdrar Sondası Takma gibi çok önemli alanlarda da uzman sağlık personelleriyle çalışmalarda bulunmaktadır. Daha önceden belirlemiş olduğu fiyat politikasına uygun bir fiyatlandırma dahilinde hizmet vermekte olup ev ortamında bakım ve tedavi görmesi gereken hastaların taleplerini en iyi şekilde karşılamaktadır.